UZ

Сўнгги янгиликлар

19:49Месси 4 та ўйинга четлатилди!0 17:40Шарапова жароҳат олдими?0 16:55Сабина Шарипова чорак финалга чиқиш учун чехиялик теннисчи билан беллашади2 16:25Кличко Киевда хайрлашув жангини ўтказмоқчи1 15:52Федор Емельяненко тўртинчи маротаба ота бўлди0 15:10Сабина жуфтлик баҳсларидаги иштирокини якунлади0 14:42Бешкураш спорти яна Ўзбекистонда0 14:32Баҳрайн. Санжар Файзиевда ғалаба, Саидаълода эса мағлубият1 14:12Регбичиларимиз эронлик рақиблари билан муроса кўчасини танлашди0 13:55Сурия терма жамоаси бош мураббийи: "Гуруҳда иккинчи ва учинчи ўрин учун кураш жиддий кечади"0 13:25Австралиядаги муваффақиятдан сўнг "Феррари" акциялари рекорд даражада кўтарилди 0 12:55ФОТО. Хитойдаги стадионда ёнғин чиқди0 12:18Ломаченко балиқ ови учун Лос-Анжелесга борди0 11:57"Uzbek Tigers" - "Astana Arlans". Таркибимиз маълум3 11:29ЖЧ-2018 саралаши. Осиёдаги бугунги барча ўйинлар0

13 авг 07:40
Янгиликлар

Рио-2016. 12 август санасининг барча ғолиб ва совриндорлари

Рио-де-Жанейро шаҳрида давом этаётган 31-Ёзги олимпия ўйинларининг навбатдаги куни ҳам ортда қолди.

Кеча спортчилар 24та медаллар жамланмаси учун баҳсларда иштирок этишди. Ҳозирча медаллар жамғариш бўйича АҚШ терма жамоаси спортчилари пешқадамлик қилишяпти.

Кечаги баҳсларда медаллар учун курашган дзюдочимиз Абдулла Тангриев медални қўлга киритишга жуда яқин келганди. Аммо тажрибали Абдулла полвон аввалига ярим финалда, кейин эса бронза медали учун кечган баҳсда рақибларига қаршиликсиз мағлуб бўлди.  

РИО-2016. 12 АВГУСТНИНГ БАРЧА МЕДАЛЛАРИ:

ОТ СПОРТИ, жамоавий биринчилик

1. Германия

2. Буюк Британии

3. АҚШ

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, аёллар, жуфтлик

1. Илзе Паулис – Мааике Хэд (Голландия)

2. Линдси Женнрих – Патриция Оби (Канада)

3. Пан Фейхо – Хуан Вэньи (Хитой)

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, эркаклар, жуфтлик

1. Пьер Хоин – Жереми Азу (Франция)

2. Пол О’Донован – Гэри О’Донован (Ирландия)

3. Кристоффер Брун – Аре Страндли (Норвегия)

ЎҚ ОТИШ, эркаклар, кичик калиберли тўппонча, 50 м, ётган ҳолда

1. Хенри Юнгхэнель (Германия)

2. Ким Чжон Хюн (Жанубий Корея)

3. Кирилл Григорян (Россия)

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, аёллар, иккилик

1. Хелен Гловер – Хитер Стэннинг (Буюк Британия)

2. Женевьева Берент – Ребекка Скоун (Янги Зеландия)

3. Хедвиг Расмуссен – Анне Андрессен (Дания)

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА, аёллар, 10000 м

1. Алмаз Аяна (Эфиопия)

2. Вивиан Жепкемои Черуйот (Кения)

3. Тирунеш Дибаба (Эфиопия)

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, эркаклар, тўртлик

1. Буюк Британия

2. Австралия

3. Италия

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА, спортча юриш, эркаклар, 20 км

1. Ван Чжэнь (Хитой)

2. Цзэлинь Цай (Хитой)

3. Дэйн Берд-Смит (Австралия)

ЎҚ ОТИШ, аёллар, айлана стенд

1. Диана Бакози (Италия)

2. Кьяра Кайнеро (Италия)

3. Кимберли Роуд (АҚШ)

ОҒИР АТЛЕТИКА, аёллар, 75 кг

1. Лим Чон Сим (КХДР)

2. Дарья Наумова (Беларусь)

3. Лидия Валентин Перес (Испания)

БАТУТДА САКРАШ, аёллар, шахсий турнир

1. Розанна Макленнан (Канада)

2. Брайони Пейж (Буюк Британия)

3. Ли Дань (Хитой)

КАМОНДАН ЎҚ ОТИШ, эркаклар, шахсий турнир

1. Ку Пон Чан (Жанубий Корея)

2. Жан-Шарль Валладон (Франция)

3. Брэди Эллисон (АҚШ)

ДЗЮДО, аёллар, +78 кг

1. Эмили Андеоль (Франция)

2. Идалис Ортис (Куба)

3. Канаэ Ямабэ (Япония)

3. Юй Сун (Хитой)

ДЗЮДО, эркаклар, +100 кг

1. Тедди Ринер (Франция)

2. Хисаеси Харасава (Япония)

3. Рафаэл Силва (Бразилия)

3. Ор Сассон (Исроил)

ҚИЛИЧБОЗЛИК, эркаклар, рапира, жамоавий турнир

1. Россия

2. Франция

3. АҚШ

ТЕННИС, эркаклар, жуфтлик

1. Марк Лопес – Рафаэль Надаль (Испания)

2. Флорин Мергеа – Хория Текэу (Руминия)

3. Стив Жонсон – Жек Сок (АҚШ)

ВЕЛОСПОРТ, трек, аёллар, жамоавий спринт

1. Гун Цзиньцзе – Чжун Тяньши (Хитой)

2. Дарья Шмелева – Анастасия Войнова (Россия)

3. Мириам Вельте – Кристина Фогель (Германия)

ВЕЛОСПОРТ, трек, эркаклар, жамоавий тақиб этиш пойгаси

1. Буюк Британия

2. Австралия

3. Дания

ОҒИР АТЛЕТИКА, эркаклар, 85 кг

1. Киянуш Ростами (Эрон)

2. Тао Тянь (Хитой)

3. Габриэл Синкраян (Руминия)

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА, аёллар, ядро улоқтириш

1. Мишель Картер (АҚШ)

2. Валери Адамс (Янги Зеландия)

3. Анита Мартон (Венгрия)

СУЗИШ

Аёллар, 200 м, чалқанча

1. Мэделейн Дирадо (АҚШ)

2. Катинка Хоссу (Венгрия)

3. Хилари Колдуэлл (Канада)

Эркаклар, 100 м, баттерфляй

1. Джозеф Скулинг (Сингапур)

2. Майкл Фелпс (АҚШ)

2. Чад ле Кло (ЖАР)

2. Ласло Чех (Венгрия)

Аёллар, 800 м, эркин усул

1. Кэтлин Ледеки (АҚШ)

2. Жазз Карлин (Буюк Британия)

3. Богларка Капаш (Венгрия)

Эркаклар, 50 м, эркин усул

1. Энтони Эрвин (АҚШ)

2. Флоран Маноду (Франция)

3. Нэтан Эдриен (АҚШ)

Рейтинг:    

Ўхшаш янгиликлар

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг