UZ

Сўнгги янгиликлар

15:27"Astana Arlans" Тошкентда!0 15:03Спортчилар ижтимоий тармоқларда0 14:33Дзюдочиларимиз Тбилиси Гран-Присида кучли таркиб билан қатнашадилар0 14:10Винус Уильямс дунёнинг биринчи рақамли ракеткасини мағлуб этган энг ёши катта теннисчига айланди2 13:44Оқгул Омонмуродова Хитойдаги турнирдан чиқиб кетди5 13:00Қорақалпоғистонлик спортчи қизларга Президент совғалари топширилди0 12:10«Манчестер Юнайтед» Хандановичга қизиқмоқда0 11:40Файзиев Манамада кортга чиқишдан бош тортди1 11:15Хеведес Конфедерациялар кубогини ўтказиб юборади0 10:45Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Минтақавий Форумда иштирок этди0 10:20Лионель Месси: "Мени гапларим ҳакамга эмас, ҳавога эди"0 09:50Хук ва Бриедис ўзаро кўз уриштиришди, ўртага 2та чемпионлик камари қўйилган0 09:20БААни Аргентинани ЖЧ-2014 финалига олиб чиққан мураббий бошқаради0 08:55Майами (ATP). Надаль ва Федерер 1/4 финалда, Вавринка ютқазди0 08:30"Советский спорт": "Эрон ва Жанубий Кореяни мағлуб эт ва ЖЧга йўлланма ол"0

14 авг 13:10
Янгиликлар

Рио-2016. 13 август кунги барча ғолиб ва совриндорлар

Рио Олимпиадасининг саккизинчи куни спортчилар 21та медаллар жамланмаси учун баҳсларда иштирок этишди.

Хабар берганимиздек, медаллар жамғариш бўйича АҚШ терма жамоаси ҳамон пешқадамлик қиляпти. Уларнинг жами медаллари сони 60тага етган. Терма жамоамиз эса ҳозирча 3та бронза медали билан умумжамоа ҳисобида 57-ўринни эгаллаб турибди.

Рио-2016. Рио-де-Жанейро, Бразилия.

13 АВГУСТНИНГ БАРЧА МЕДАЛЛАРИ

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, ЭРКАКЛАР, ЯККАЛИК

1. Махе Драйсдэйл (Янги Зеландия)

2. Дамир Мартин (Хорватия)

3. Ондржей Синек (Чехия)

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, АЁЛЛАР, ЯККАЛИК

1. Ким Бреннан (Австралия)

2. Женевра Стоун (АҚШ)

3. Дуань Цзинли (Хитой) – 7.24,13

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА, ЭРКАКЛАР, ДИСК УЛОҚТИРИШ

1. Кристоф Хартинг (Германия)

2. Петр Малаховски (Польша)

3. Даниэль Ясински (Германия)

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, АЁЛЛАР, САККИЗЛИК

1. АҚШ

2. Буюк Британия

3. Руминия

АКАДЕМИК ЭШКАК ЭШИШ, ЭРКАКЛАР, САККИЗЛИК

1. Буюк Британия

2. Германия

3. Голландия

ТЕННИС, АЁЛЛАР, ЯККАЛИК

1. Моника Пуиг (Пуэрто-Рико)

2. Анжелик Кербер (Германия)

3. Петра Квитова (Чехия)

ЎҚ ОТИШ, ЭРКАКЛАР, ТЎППОНЧА, 25 М

1. Кристиан Райц (Германия)

2. Жан Квиквампо (Франция)

3. Ли Юэхун (Хитой)

БОКС, ЭРКАКЛАР, 91 КГ, 1/2 ФИНАЛ

3. РУСТАМ ТЎЛАГАНОВ (ЎЗБЕКИСТОН)

3. Эрисланди Савон (Куба)

ТЕННИС, АЁЛЛАР, ЖУФТЛИК

3. Люция Шафаржова (Чехия) / Барбора Стрицова (Чехия)

ЎҚ ОТИШ, ЭРКАКЛАР, АЙЛАНА СТЕНД

1. Габриэле Россетти (Италия)

2. Маркус Свенссон (Швеция)

3. Абдулла Альрашиди (Мустақил спортчилар)

БАТУТДА САКРАШ, ЭРКАКЛАР, ШАХСИЙ МУСОБАҚА

1. Владислав Гончаров (Беларусь)

2. Дун Дун (Хитой)

3. Лэй Гао (Хитой)

ҚИЛИЧБОЗЛИК, АЁЛЛАР, ШАМШИР, ЖАМОАВИЙ ТУРНИР

1. Россия

2. Украина

3. АҚШ

ВЕЛОТРЕК, АЁЛЛАР, ЖАМОАВИЙ ТАЪҚИБ ЭТИШ ПОЙГАСИ

1. Буюк Британия

2. АҚШ

3. Канада

ВЕЛОТРЕК, АЁЛЛАР, КЕЙРИН

1. Элис Лайтли (Голландия)

2. Ребекка Жеймс (Буюк Британия)

3. Анна Мирс (Австралия)

ОҒИР АТЛЕТИКА, ЭРКАКЛАР, 94 КГ

1. Суҳроб Моради (Эрон)

2. Вадим Стрельцов (Беларусь)

3. Ауримас Дижбалис (Литва)

ЕНГИЛ  АТЛЕТИКА

Узунликка сакраш, эркаклар

1. Жефф Хендерсон (АҚШ)

2. Луво Маньонга (ЖАР)

3. Грег Разерфорд (Буюк Британия)


10 000 м, эркаклар

1. Муҳаммад Фара (Буюк Британия)

2. Пол Кипнгетич Тануи (Кения)

3. Тамират Тола (Эфиопия)

100 м, аёллар

1. Элейн Томпсон (Ямайка)

2. Тори Боуи (АҚШ)

3. Шелли-Энн Фрейзер-Прайс (Ямайка)


Еттикураш, аёллар

1. Нафиссату Тиам (Бельгия)

2. Жессика Эннис-Хилл (Буюк Британия)

3. Брианна Тейсен-Итон (Канада)

СУЗИШ

50 м, аёллар, эркин усул

1. Пернилла Блуме (Дания)

2. Симоне Мануэль (АҚШ)

3. Александра Герасименя (Беларусь)

1500 м, эркаклар, эркин усул

1. Грегорио Палтриньери (Италия)

2. Коннор Жагер (АҚШ)

3. Габриэле Детти (Италия)

Эстафета 4х100 м, аёллар, комплекс

1. АҚШ

2. Австралия

3. Дания

Эстафета 4х100 м, эркаклар, комплекс

1. АҚШ

2. Буюк Британия

3. Австралия

Рейтинг:    

Ўхшаш янгиликлар

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг