UZ

Сўнгги янгиликлар

19:49Месси 4 та ўйинга четлатилди!0 17:40Шарапова жароҳат олдими?0 16:55Сабина Шарипова чорак финалга чиқиш учун чехиялик теннисчи билан беллашади2 16:25Кличко Киевда хайрлашув жангини ўтказмоқчи1 15:52Федор Емельяненко тўртинчи маротаба ота бўлди0 15:10Сабина жуфтлик баҳсларидаги иштирокини якунлади0 14:42Бешкураш спорти яна Ўзбекистонда0 14:32Баҳрайн. Санжар Файзиевда ғалаба, Саидаълода эса мағлубият1 14:12Регбичиларимиз эронлик рақиблари билан муроса кўчасини танлашди0 13:55Сурия терма жамоаси бош мураббийи: "Гуруҳда иккинчи ва учинчи ўрин учун кураш жиддий кечади"0 13:25Австралиядаги муваффақиятдан сўнг "Феррари" акциялари рекорд даражада кўтарилди 0 12:55ФОТО. Хитойдаги стадионда ёнғин чиқди0 12:18Ломаченко балиқ ови учун Лос-Анжелесга борди0 11:57"Uzbek Tigers" - "Astana Arlans". Таркибимиз маълум3 11:29ЖЧ-2018 саралаши. Осиёдаги бугунги барча ўйинлар0

21 авг 10:20
Янгиликлар

Рио-2016. Кечаги куннинг барча ғолиб ва совриндорлари

Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтказилаётган Ёзги олимпия ўйинларининг кечаги куни энг кўп – 30та медаллар жамланмаси ўйналди.

Хабар берганимиздек, кечаги кун бизга битта медални тақдим этди. Бокс мусобақасининг 75 кг вазн тоифасида рингга кўтарилган ҳамюртимиз Бектемир Мелиқўзиев кубалик Лопесга имкониятни бой бериб, Олимпиаданинг кумуш медалини қўлга киритди.

Рио-2016. Рио-де-Жанейро, Бразилия

20 АВГУСТ КУНГИ БАРЧА ҒОЛИБ ВА СОВРИНДОРЛАР:

ГОЛЬФ. Аёллар, шахсий биринчилик

1. Инби Пак (Жанубий Корея)

2. Лидия Ко (Янги Зеландия)

3. Шаншан Фэн (Хитой)

БАДМИНТОН. Эркаклар, яккалик

1. Чэнь Лун (Хитой)

2. Ли Чонг Вей (Малайзия)

3. Виктор Аксельсен (Дания)

БАЙДАРКА ВА КАНОЭДА ЭШКАК ЭШИШ

200 м, эркаклар, байдарки-иккилик

1. Лиам Хит (Буюк Британия)

2. Максим Бомон (Франция)

3. Сауль Кравиотто (Испания)

3. Рональд Рауэ (Германия)

1000 м, эркаклар, каноэ-иккилик

1. Себастьян Брендель – Ян Вандрей (Германия)

2. Эрлон Силва – Исакиас Кейрос (Бразилия)

3. Дмитрий Янчук – Тарас Мищук (Украина)

500 м, аёллар, байдарка-тўртлик

1. Венгрия

2. Германия

3. Беларусь

1000 м, эркаклар, байдарка-тўртлик

1. Германия

2. Словакия

3. Чехия

ТРИАТЛОН. Аёллар, шахсий биринчилик

1. Гвен Йоргенсен (АҚШ)

2. Никола Спириг (Швейцария)

3. Викки Холланд (Буюк Британия)

БАСКЕТБОЛ. Аёллар

1. АҚШ

2. Испания

3. Сербия

ГАНДБОЛ. Аёллар

1. Россия

2. Франция

3. Норвегия

МАУНТИНБАЙК. Аёллар, кросс

1. Йенни Риссведс (Швеция)

2. Мая Влощовска (Польша)

3. Кэтрин Пендрел (Канада)

СУВ ПОЛОСИ. Эркаклар

1. Сербия

2. Хорватия

3. Италия

ВОЛЕЙБОЛ. Аёллар

1. Хитой

2. Сербия

3. АҚШ

ФУТБОЛ. Эркаклар

1. Бразилия

2. Германия

3. Нигерия

БОКС. Аёллар, 51 кг

1. Никола Адамс (Буюк Британия)

2. Сара Орамон (Франция)

БОКС. Эркаклар, 56 кг

1. Робеси Рамирез (Куба)

2. Шакур Стивенсон (АҚШ)

БОКС. Эркаклар, 75 кг

1. Арлен Лопес (Куба)

2. БЕКТЕМИР МЕЛИҚЎЗИЕВ (ЎЗБЕКИСТОН)

СУВГА САКРАШ. Эркаклар, 10 м

1. Чэнь Айсэн (Хитой)

2. Херман Санчес (Мексика)

3. Дэвид Боудиа (АҚШ)

БАДИИЙ ГИМНАСТИКА. Шахсий кўпкураш

1. Маргарита Мамун (Россия)

2. Яна Кудрявцева (Россия)

3. Анна Ризатдинова (Украина)

ЭРКИН КУРАШ, Эркаклар, 125 кг

1. Таха Акгюл (Туркия)

2. Комеил Гасеми (Эрон)

3. Гено Петриашвили (Грузия)

3. Ибрагим Саидов (Беларусь)

ЭРКИН КУРАШ. Эркаклар, 86 кг

1. Абдулрашид Садулаев (Россия)

2. Селим Яшар (Туркия)

3. Шариф Шарифов (Озарбайжон)

3. Жейден Кокс (АҚШ)

ЗАМОНАВИЙ БЕШКУРАШ. Эркаклар, шахсий биринчилик

1. Александр Лесун (Россия)

2. Павел Тимощенко (Украина)

3. Исмаэль Эрнандес Усканга (Мексика)

ТАЭКВОНДО. Аёллар, +67 кг

1. Чжэн Шуинь (Хитой)

2. Мария Эспиноса (Мексика)

3. Жеки Гэллоуэй (АҚШ)

3. Бьянка Уолкден (Буюк Британия)

ТАЭКВОНДО. Эркаклар, +80 кг

1. Радик Исаев (Озарбайжон)

2. Абдулраззоқ Иссуфу Альфага (Нигер)

3. Чха Дон Мин (Жанубий Корея)

3. Майкон Сикейра (Бразилия)

ЕНГИЛ АТЛЕТИКА

Баландликка сакраш, аёллар

1. Рут Бейтиа (Испания)

2. Мирела Демирева (Болгария)

3. Бланка Влашич (Хорватия)

Найза улоқтириш, эркаклар

1. Томас Релер (Германия)

2. Жулиус Йего (Кения)

3. Кешорн Уолкотт (Тринидад ва Тобаго)

1500 м, эркаклар

1. Мэттью Сентровитц (АҚШ)

2. Тауфик Махлуфи (Жазоир)

3. Николас Уиллис (Янги Зеландия)

800 м, аёллар

1. Кастер Семеня (ЖАР)

2. Франсин Нийонсаба (Бурунди)

3. Маргарет Вамбуи (Кения)

5000 м, эркаклар

1. Мо Фара (Буюк Британия)

2. Пол Кипкемои Челимо (АҚШ)

3. Хагос Гебрхивет (Эфиопия)

4х400 м, аёллар

1. АҚШ

2. Ямайка

3. Буюк Британия

4х400 м, эркаклар

1. АҚШ

2. Ямайка

3. Багам

Рейтинг:    

Ўхшаш янгиликлар

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг