Abdusalom Azizov O'zbekiston U-23 terma jamoasi bilan uchrashdi + FOTO
Bir necha kundan so'ng Qatar maydonlarida 23 yoshgacha bo'lgan futbolchilar o'rtasidagi Osiyo kubogi bahslari start oladi.
O'zbekiston Olimpiya terma jamoasi guruh bosqichida Malayziya, Quvayt va Vetnam jamoalariga qarshi bahs olib boradi.
Kecha O'FA Prezidenti Abdusalom Azizov ushbu muhim turnir oldidan O'zbekiston U-23 terma jamoasi azolari bilan uchrashdi. O'zbek futboli rahbari yoshlarimiz oldida turgan ushbu musobaqaning masuliyati haqida fikr bildirar ekan, musobaqada jamoamizga shaxsan Prezidentimiz ham katta qiziqish bilan muxlislik qilayotganini aytib o'tdi.
O'zbek futboli tarixida ilk bora Olimpiada yo'llanmasini qo'lga kiritib, butun xalqimizga bayram va xursandchilik taqdim etish imkoniyati mavjudligi, bu borada jamoaning potenciali etarli ekanligi aytildi. Eng muhimi — jamoada g'alaba ruhi borligi hamda jangovar tarkib yig'ilgani qayd etildi.
Jamoa birdam bo'lib, intizomli o'yin ko'rsatgan holda yurt obro'sini munosib himoya qilishi kerakligini takidlandi.
O'z o'rnda jamoamizning bir qator etakchi futbolchilari ham fikrlarini bildirib o'tishdi. Abdusalom Azizov murabbiylar shtabi bilan jamoaning ayni paytdagi holati va tayyorgarlik jarayoni haqida suhbatlashdi. Tibbiy shtab tomonidan futbolchilarning sog'ligi, tiklanishi va vitaminizaciyalash jarayoni borasida malumotlar eshittirildi. O'FA Prezidenti futbolchilarga eng zamonaviy, yuqori darajadagi tibbiy yordam ko'rsatish amaliyotini davom ettirishga ko'rsatma berdi.
Uchrashuv yakunida Abdusalom Abdumavlonovich masuliyatli turnir oldidan jamoamizga yana bir bor omad tiladi.