“Doimo sport bilan bo'l” tadbiri 400 nafardan ziyod ishtirokchini jamladi
O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida “Doimo sport bilan bo'l” shiori ostida yugurish musobaqasi o'tkazildi.
Musobaqada talim dargohining professor-o'qituvchilari, talabalar qatorida mahalla yoshlari, keksalar, keng jamoatchilik vakillari, bir qator sport turlari bo'yicha milliy terma jamoalarning azolari, mahoratli sportchilar ham g'oliblik uchun saf tortdi.
Ishtirokchilar soni 400 nafardan ziyodni tashkil etganining o'ziyoq “Doimo sport bilan bo'l” yugurish tadbiri tom manoda bayramga aylanib ketishiga olib keldi. Tashkilotchilar ushbu tadbirni kelgusida haftaning har shanba kuni doimiy tarzda o'tkazib borishga kelishib olishdi.
Salomatlik va sog'lom turmush tarzi targ'ibotiga xizmat qilgan yugurish musobaqasi so'ngida g'olib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan munosib rag'batlantirildi.