Haqiqiy sensaciya! Quvayt Armanistonni mag'lub etib, O'zbekistonga katta yordam berdi. Xokkeychilarimiz bugun navbatdagi o'yinida muzga chiqadi
Kecha Erevan shahri (Armaniston) mezbonlik qilayotgan xokkey bo'yicha kattalar o'rtasidagi Jahon chempionatining IV divizionida uchinchi tur o'yinlari bo'lib o'tdi.
Kun davomida O'zbekiston milliy terma jamoasi eronlik xokkeychilarga qarshi muzga chiqib, 20:0 hisobida g'alaba qozondi. Ikkinchi bellashuvda indoneziyaliklar Malayziya termasidan 7:4 hisobida ustun keldi.
Musobaqa mezboni bo'lmish Armaniston esa Quvaytga qarshi bahs olib bordi va kutilmaganda overtaymda 4:5 hisobida imkoniyatni boy berib qo'ydi.
Bu orqali O'zbekiston terma jamoasi 7 ochko bilan divizion peshqadamiga aylanib oldi. Armaniston esa ikkinchi o'ringa tushdi. Oldinda har bir terma jamoani ikkitadan o'yin kutib turibdi. Vakillarimiz III B divizioniga yo'l olishi uchun mazkur o'yinlarning barchasida asosiy vaqtda g'alaba qozonishlari talab etiladi.
Bugun xokkeychilarimiz to'rtinchi tur doirasida Indoneziya jamoasiga qarshi muzga chiqadi. O'yin Toshkent vaqti bilan 15:00 da boshlanadi. Armaniston esa bu safar Eron bilan to'qnash keladi.