Mendes: "Umar Nurmagomedov qo'li sinib qolganini bizga aytmadi"
Umar Nurmagomedovning murabbiyi Xaver Mendesning aytishicha, sportchi Merab Dvalishvili bilan jangda qo'li sinib qolganini o'z jamoasiga bildirmagan.
"Agar u bizga qo'li sinib qolganini aytganida, jang taktikasini o'zgartirgan bo'lardik. Xabib va men butun rejani o'zgartirgan bo'lardik, chunki Xabib ajoyib murabbiy va burchakdagi eng yaxshi maslahatchilardan biri. Ammo Umar bizni ogohlantirmadi. Bu uning qanchalik jasur ekanini ko'rsatadi.
Men unga ko'proq oyoq zarbalari ishlatishni va masofani saqlashni maslahat berar edim. U bu borada juda yaxshi. Jang vaqtida Umar boshini pastga tushira boshlayotganini sezdim, shunda Merab juda kuchli ekani tushundim. Lekin u qo'li singanini bilmadim. U buni aytgani yo'q", – dedi Mendes MMAJunkie nashriga.
Eslatib o'tamiz, jang to'liq besh raund davom etdi va unda Merab Dvalishvili hakamlar qarori bilan g'alaba qozondi. Bu Umar uchun faoliyatidagi ilk mag'lubiyat bo'ldi.