O'q otish sporti federaciyasi Jahon bolalar kuni munosabati bilan bayram tashkil qildi
Tadbir mehmonlari Poytaxtimizdagi 23-sonli bolalar uyining tarbiyalanuvchilari bo'lishdi.
Tadbir bayramona muhitda bo'lib o'tdi, sport bo'yicha O'zbekiston milliy terma jamoasi murabbiylari va sportchilari o'q otish sporti haqida bolajonlarga so'zlab berishdi.
Quroldan to'g'ri va professional tarzda foydalanishni namoyish etdilar.
Xavfsizlik texnikasini tinglab, yosh mehmonlar 10 va 25 metr masofaga o'q otish texnikasini amalda o'rganish imkoniyatiga ega bo'ldilar. Hamma yosh o'g'il-qizlar o'q otishda o'zlarini sinab ko'rishdi.
Amaliy mashg'ulotlardan so'ng professional sehrgarlar mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari uchun maxsus dastur taqdim etishdi. Tadbirda O'zbekiston o'q otish sporti federaciyasi raisi Oybek Norinboev so'zga chiqib, bolajonlarni bayram bilan samimiy tabrikladi.
Tadbir yakunida xayriya yordami sifatida va yoshlarni sport bilan shug'ullanishga jalb qilish maqsadida O'zbekiston o'q otish sporti federaciyasi 23-Mehribonlik uyiga o'nta sport velosipedlari, futbol va basketbol, tennis raketalari, gimnastika sakrash arqonlari, halqalar va boshqa sport anjomlarini sovg'a qilindi.