O'smir qizlar o'rtasida suzish musobaqasi o'tkazildi
O'zbekiston Xotin-qizlar qo'mitasi tomonidan Birlashgan Millatlar Tashkilotining Aholishunoslik bo'yicha jamg'armasi hamkorligida Butunjahon “Aholishunoslik kuni” munosabati bilan 13-15 yoshli o'smir qizlar o'rtasida suzish bo'yicha musobaqa o'tkazildi.
Butunjahon “Aholishunoslik kuni” munosabati bilan Prezidentimiz ilgari surgan 5 ta muhim tashabbus doirasida o'tkazilgan musobaqada Toshkent shahrida yashovchi jami 110 nafar uyda o'tirgan o'smir qizlar ishtirok etdi.
Bundan ko'zlangan asosiy maqsad – qizlarning suv sporti bilan ommaviy ravishda shug'ullanishini tizimli tashkillashtirish, buning qizlar salomatligini mustahkamlash, ularda sog'lom turmush tarzi ko'nikmalarini shakllantirishda katta ahamiyatga ega ekanligini keng jamoatchilik o'rtasida targ'ib qilishdan iborat.
Ochilish marosimida iqtidorli o'g'il-qizlar tomonidan ijro etilgan kuy-qo'shiqlar musobaqa ishtirokchilari va tomoshabinlarga xush kayfiyat ulashdi. Qizg'in bahslar davomida ishtirokchi qizlarimiz o'zlarining naqadar sportga oshno ekanliklari, chaqqon va shijoatliliklarini namoyon qilishdi.
13 va 15 yoshli musobaqa g'oliblari tashkilotchilarning faxriy yorliq hamda qimmatbaho esdalik sovg'alari bilan taqdirlanishdi. Bundan tashqari, o'zining faolligi, g'alabaga bo'lgan ishonchi va epchilligi uchun 10 nafar ishtirokchilar nominaciyalar bo'yicha munosib baholandi.