Oybek Kasimov Osiyo Olimpiya kengashining "Buyuk xizmatlari uchun" ordeni bilan taqdirlandi
Tailand poytaxti Bangkok shahrida Osiyo Olimpiya kengashining (OOK) 43-Bosh Assambleyasi o'z ishini boshladi.
Dastavval, OOKning amaldagi rahbari Raja Randxir Singx barcha delegatlarni qutlab, kun tartibidagi masalalar bilan tanishtirdi. Assambleya Xalqaro Olimpiya qo'mitasi Prezidenti Tomas Baxning OOK oilasiga yo'llagan murojaati bilan boshlandi.
SHundan so'ng uzoq yillar qitamizda Olimpiya harakati rivojiga hissa qo'shgan mutasaddilarga OOKning eng nufuli sovrini – "Buyuk xizmatlari uchun" ordeni topshirildi. Ahamiyatlisi, ulardan biri O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimovga tantanali ravishda taqdim etildi. Oybek Omilovich mukofotni Raja Randxir Singxdan qabul qilib oldi.
43-Bosh Assambleya o'z ishini davom ettirmoqda. Tadbir doirasida mezbon davlatlar oldinda turgan yirik kompleks musobaqalarga tayyorgarlik bo'yicha taqdimot o'tkazadi. SHu jumladan, O'zbekiston tomoni ham Toshkent-2025 yoshlar Osiyo o'yinlariga ko'rilayotgan hozirlik bo'yicha qitadoshlarimizga malumot beradi.