O'zbekiston delegaciyasining Milan va Kortina d'Ampecco-2026 qishki Olimpiadasiga yo'llanmalari soni yana bittaga ko'paydi
Bir necha kun ilgari O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi turnir uchun ilk yo'llanmaga ega chiqqandi. Juftlik yo'nalishidagi figurali uchuvchilar Ekaterina Geynish va Dmitriy CHigiryov Jahon chempionatida kuchli o'nlikka kirish orqali o'yinlar yo'llanmasini taqdim etdi.
Ahamiyatlisi, delegaciya Olimpiya o'yinlari uchun yana bir licenziya ega chiqdi. Bu haqda Wikipedia'ning ingliz xizmati xabar bermoqda.
Manbaga ko'ra, O'zbekiston tog' chang'isi sportida erkaklar uchun bitta yo'llanmaga ega chiqqan. Hozircha O'zbekiston MOQ matbuot xizmati bu bo'yicha rasmiy malumot bermadi.
Eslatib o'tamiz, 2022 yilda Pekinda bo'lib o'tgan so'nggi qishki Olimpiya o'yinlarida O'zbekiston nomidan faqatgina bir nafar tog' chang'ichisi Komiljon To'xtaev ishtirok etgandi.