Ot Sporti, Osiyo o'yinlari
O'zbekiston yilqichilik va ot sporti federaciyasi raisi Bahromjon Gazievning o'zi ham Osiyo o'yinlarida ishtirok etish uchun ro'yxatdan o'tdi
25-sentyabr-6 oktyabr kunlari Xanchjou-2022 Osiyo o'yinlari doirasida ot sporti bo'yicha bellashuvlar o'tkazilmoqda.
Musobaqada O'zbekiston terma jamoasi azolari ham ishtirok etmoqda.
Qizig'i, O'zbekiston yilqichilik va ot sporti federaciyasi raisi Bahromjon Gazievning o'zi ham bellashuvlarda ishtirok etish uchun rasmiy ro'yxatdan o'tgani malum bo'ldi. Bahromjon Gaziev 4 oktyabr kuni o'tkaziladigan jamoaviy bahslarda g'oliblik uchun kurash olib boradi.
Takidlash joiz, Bahromjon Gaziev ot sporti bo'yicha o'tkaziladigan mahalliy va xalqaro musobaqalarda tez-tez ishtirok etib keladi. U may oyida Rossiyaning Moskva shahrida o'tkazilgan “BitRiver” xalqaro musobaqasida ham oltin medalni qo'lga kiritgan edi.
Malumot uchun, Bahromjon Gaziev bir vaqtning o'zida O'zbekiston yilqichilik va ot sporti federaciyasi, O'zbekiston zamonaviy beshkurash federaciyasi hamda O'zbekiston polo federaciyasi raisi hisoblanadi.