O'zbekistonning "metr" foto muxbiri Anvar Ilyasov nufuzli tanlovda IAAP kumush medali bilan taqdirlandi
Ozarbayjon poytaxti Boku shahrida IAAP (Xalqaro badiiy fotografiya associaciyasi) va Gilavar Photo Club of Azerbaijan hamkorligida tanlov tashkil etildi. Ushbu ikki tashkilot har yili turli yo'nalishlarda shu kabi tanlovlarni o'tkazib keladi.
Bu safargisi to'rt yillikning eng nufuzli musobaqasi - Parij-2024 Olimpiadasiga bag'ishlandi. Unda dunyoning ko'zga ko'ringan foto muxbirlari o'z ijod namunalari bilan ishtirok etdi. Ispaniya, Bolgariya, Ozarbayjon kabi davlatlardan saralab olingan hakamlar hayati taqdim etilgan barcha suratlarni sinchkovlik bilan o'rganib chiqdi.
O'zbekiston nomidan tajribali ustoz, uzoq yillar davomida "Dunyo" Axborot agentligida mehnat faoliyatini olib borgan, o'zbekistonlik ommaviy axborot vositalari xodimlari orasida eng ko'p Olimpiada hamda Osiyo o'yinlarida ishlagan Anvar Ilyasov hamda O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasining istedodli foto muxbiri Abdulla Fayzullaev ishtirok etdi.
Yakunda Anvar Ilyasov taqdim etgan "Parijni zabt et" surati ikkinchi o'ringa loyiq ko'rildi. Ilk bor bunday nufuzdagi tanlovda qatnashgan Abdulla Fayzullaev esa diplom bilan taqdirlandi.
Quyida Anvar Ilyasov tanlovga taqdim etgan suratlarga baho bering!