O'zDJTSU docenti IKAning xalqaro licenziyasini qo'lga kiritdi
Xalqaro Kurash associaciyasi tomonidan Kurash murabbiylariing xalqaro darajasini belgilash tizimi joriy etilgan.
Mazkur tizimga asosan  endilikda Kurash murabbiylari Xalqaro Kurash instituti tomonidan tashkil etiladigan o'quv seminalarida ishtirok etishi va Xalqaro Kurash associaciyasining bir necha bosqichli imtihonlaridan yuqori natijalarga erishsa IKAning B licenziyasini qo'lga kiritadi.
IKAning B licenziyasi sohiblari Xalqaro Kurash asociaciyasi tarkibidagi barcha milliy federaciyalarda bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritish imtiyoziga ega hisoblanadi.
O'zbekiston Davlat jismoniy tarbiya va sport Universiteti Kurash fakulteti docenti, pedogogika fanlri bo'yicha falsafa doktori SHuhrat Keldiyorov Xalqaro Kurash associaciyasi Prezidenti Haydar Farmon tomonidan IKAning B licenziyasi bilan taqdirlandi.
Taqdirlash marosimi O'zbekiston Jurnalistika va ommaviy kommunikaciyalar Universitetida tashkil etilgan Maraziy va G'arbiy osiyo mamlakatlari Kurash murabbiylari onlayn seminari yakunida bo'lib o'tdi.
SHuhrat Keldiyorovga xalqaro licenziya guvohnomasini  IKA Prezidenti nomidan  Xalqaro Kurash associaciyasi Bosh kotibi Umid Yakubov, Associaciya texnik direktoriMuhammad Reza Nasseriy va Xalqaro Kurash instituti Rekori Habibulla Tojievlar tantanali tarzda topshirdi.