O'zDJTSUda ayollar spartakiadasi o'tkazildi + FOTO
Teglar :  SpartakiadaO'zDJTSU
O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida ayol professor-o'qituvchilar, ilmiy xodim va izlanuvchilar, ishchi-xizmatchilar o'rtasida “Do'stlik” shiori ostida spartakiada bo'lib o'tdi.
Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbus ijrosini taminlash, 2022 yil – “Inson qadrini ulug'lash va faol mahalla yili” munosabati bilan hamda 8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag'ishlab O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida ayol professor-o'qituvchilar, ilmiy xodim va izlanuvchilar, ishchi-xizmatchilar o'rtasida “Do'stlik” shiori ostida spartakiada tashkil etildi.
Musobaqa nizomiga muvofiq, bellashuvlar sportning engil atletika, voleybol, stritbol, badminton va stol tennisi turlari bo'yicha tashkil etildi. Yuqori saviyada hamda bayramona ruhda o'tgan bellashuvlarning yakuniy natijalari quyidagicha ko'rinish oldi.
Engil atletika. 60 metrga yugurish
1. Nigina Niyazova (Qishki va murakkab texnik sport turlari fakulteti Murakkab-texnik sport turlari nazariyasi va uslubiyati kafedrasi katta o'qituvchisi)
2. Sarvinoz Nurmamatova (Qishki va murakkab texnik sport turlari fakulteti Murakkab-texnik sport turlari nazariyasi va uslubiyati kafedrasi katta o'qituvchisi)
3. Nazokat Qurbonova (Sport o'yinlari fakulteti Badminton, tennis nazariyasi va uslubiyati kafedrasi o'qituvchisi).
400 metrga estafetali yugurish
1. Muhabbat Qodirova, Alyona Tunyan, Gulzar Abatova, Gazokat Qurbonova (Sport o'yinlari fakulteti jamoasi)
2. Mariya Moiseeva, Nargiza Qurbonova, Xusnora Egamberdieva, Nodira Umarova (Futbol fakulteti jamoasi)
3. Lola Davlatova, Laylo Sobirova, CHaros Berdieva, Dilafruz Yoqubova (Paralimpiya fakulteti jamoasi)