O'zDJTSUning xalqaro aloqalari kengaymoqda
SHu yilinng 23 may kuni davlatimiz rahbari raisligida sportni ommalashtirish, sport talimini yaxshilash masalasida yig'ilish bo'lib o'tgan edi.
Ushbu yig'ilishdagi vazifalar ijrosini taminlash maqsadida ayni kunlarda O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti rektori Mahmudjon Boltabaev rahbarligidagi delegaciya Latviya Respublikasining Riga shahrida bo'lib turibdi.
Jismoniy tarbiya va sport talimini rivojlantirish, xalqaro oliy talim muassasalari bilan aloqalarni yo'lga qo'yish maqsadida O'zbekiston Respublikasining Latviyadagi favqulodda va muxtor elchisi Qadamboy Sultonov bilan Riga shahrida rasmiy uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama sport talimi va sport mutaxassislarini tayyorlash, bu borada Boltiqbo'yi davlatlari bilan keng hamkorlik aloqalarini yo'lga qo'yish bo'yicha muzokalar olib borildi.
Malumot uchun, universitet delegaciyasining Boltiqbo'yi davlatlariga (Latviya, Litva) rasmiy tashrifi 24 iyungacha davom etadi.