Rossiyalik mutaxassis ishtirokida mahorat darsi tashkil etildi
O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetiga xorijiy o'quv muassasalardan vakillar, sport mutaxassislari tashrif buyurishi davom etmoqda.
Ana shunday mehmonlardan yana biri Xalqaro toifadagi sport ustasi, Xalqaro sport tadbirlarni tashkil etish bo'yicha etakchi mutaxassis, Xalqaro engil atletika federaciyasi va UmumRossiya engil atletika sport hakamlari Hayati azosi Jgir Boris Andreevich universitetga tashrif buyurdi. Dastavval mehmon va universitet vakillari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda O'zbekiston Engil atletika federaciyasi bosh kotibi Kamoliddin Ro'zimuhammedov, universitetning «Sportni boshqarish va turizm» fakulteti dekani Dilshod Arziqulov, «Sport tadbirlarini tashkil etish» kafedrasi mudiri Komiljon Yarashev, «Sport menejmenti va iqtisodiyot» kafedrasi mudiri Komil Ziyadullaev va «Engil atletika nazariyasi va uslubiyati» kafedrasi mudiri Iqrorjon Soliev ishtirok etdi.
Unda universitetda talabalarga yaratilgan sharoitlar, qulayliklar, o'zaro hamkorlik qilish, tajriba almashish to'g'risida o'zaro fikr almashdilar.
SHundan so'ng, universitet professor-o'qituvchilari va talabalariga Xorijlik mehmon «Xalqaro va ommaviy sport tadbirlarini tashkil etish va o'tkazish» mavzusida mahorat darsi o'tib berdi.
Mahorat darsida rossiyalik mutaxassis va universitet professor-o'qituvchilari, talabalari o'zaro fikr almashdilar.