Sport vaziri Qoraqalpog'iston Respublikasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi
O'zbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov Prezidentimiz tomonidan belgilab berilgan vazifalar ijrosini taminlash maqsadida Qoraqalpog'iston Respublikasiga xizmat safari bilan bordi.
O'zbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov Prezidentimiz tomonidan belgilab berilgan vazifalar ijrosini taminlash, joylarda ommaviy va professional sportni rivojlantirish borasidagi ishlarni jonlantirish maqsadida Qoraqalpog'iston Respublikasida xizmat safarida bo'lib turibdi.
Bugun o'rganish ishlari dastlab Mo'ynoq tumanida olib borildi. Tumandagi sport maktablarida mashg'ulot jarayonlari va infratuzilmasi, shuningdek, tumandagi mahalla yoshlari va sportchilarni qo'llab-quvvatlash bo'yicha amalga oshirish lozim bo'lgan ishlar o'rganildi.
Sport vaziri tomonidan masullarga sharoitlarni yanada yaxshilash va  sportchi-o'quvchilarga keng imkoniyatlar yaratish bo'yicha ko'rsatmalar berildi.