Sport vaziri yangi lavozimga ega bo'ldi
Jismoniy tarbiya va sport vazirligining anjumanlar zalida O'zbekiston voleybol federaciyasining navbatdan tashqari hisobot-saylov konferenciyasi bo'lib o'tdi.
Unda vazirlik mutasaddilari hamda federaciyaning ijroqo'm azolari ishtirok etdi.
Mazkur tadbirda O'zbekiston voleybol federaciyasining 11 kishidan iborat ijroiya qo'mitasi azolaridan 9 nafari hozir bo'ldi. Kvorum azolari sonining etarli ekanligi esa Konferenciya qonuniy ravishda o'tganligini anglatadi.
Konferenciya kun tartibidan uchta masala o'rin olgan edi:
1. Federaciyaning 2018-2019 yillardagi faoliyati yuzasidan hisoboti;
2. Federaciyaga yangi prezident saylash;
3. Turli masalalar.
Kun tartibiga kiritilgan birinchi masala bo'yicha O'zbekiston voleybol federaciyasi ijrochi direktori Farhod Alimovning hisoboti tinglandi. Maruzachi o'z nuqtida o'tgan davrda amalga oshirilgan ishlarga alohida to'xtalib, sohada yo'l qo'yilgan kamchiliklardan ham ko'z yummadi.
Konferenciyada tashkiliy masala ko'rib chiqildi. SHu kungacha federaciya prezidenti lavozimi vakant bo'lib turganligi sababli O'zbekiston voleybol federaciyasi bosh kotibi Daniyar Burnashev ushbu lavozimga Jismoniy tarbiya va sport vaziri D.Nabiev nomzodini ilgari surdi. Ovoz berish jarayonida nomzod bir ovozdan maqullandi hamda Dilmurod Hamidullaevich O'zbekiston voleybol federaciyasining prezidenti etib saylandi.
Yig'ilishda so'z olgan Dilmurod Nabiev voleybol mamlakatimizda keng ommalashgan va eng sevimli sport turlaridan biri sanalsa-da, biroq uning rivojlanish darajasi boshqa o'yin turlari bilan solishtirganda sezilarli darajada ortda qolayotganini keskin tanqid qildi va endilikda barcha bir yoqadan bosh chiqargan holda ushbu Olimpiya sport turini yangi bosqichga olib chiqish uchun astoydil harakat qilishini bildirdi.
SHuning bilan O'zbekiston voleybol federaciyasining navbatdan tashqari hisobot-saylov konferenciyasi o'z ishini yakunladi.