Sportchilar oilasi: yangi o'quv yili, yangi rejalar va hayajonli onlarning boshlanishi!
Teglar :  O'zDJTSU
O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida yangi o'quv yilining boshlanishi hamda talabalikka tavsiya etilgan barcha talaba-yoshlarni qutlashga bag'ishlangan tanatanali bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
Unda bir qator faxrli mehmonlar, universitet professor-o'qituvchilari va rahbar xodimlar, xalqaro musobaqalar sovrindorlari, O'zbekiston va jahon chempionlari, talabalar hamda ularning ota-onalari qatnashdi.
Tadbir universitet rektori, professor M.Boltabaevning kirish so'zi bilan boshlandi. Oliygoh rahbari, avvalo, tadbir ishtirokchilarini mustaqilligimizning 31 yilligi bilan chin dildan muborakbod etdi va talabalik baxtiga musharraf bo'lgan barcha talaba-yoshlarning sportchilar oilasiga qo'shilganliklari bilan tabrikladi. SHuningdek, faxrli mehmonlar, ota-onalar va yoshi ulug' ustoz-murabbiylar ham o'zlarining samimiy tilaklarini bildirib o'tishdi.
Tadbir so'ngida esa talabalarga universitet rahbariyati tanishtirilib o'tildi va yangi o'quv yilidagi ilk dars mashg'ulotlarining boshlanishiga ruxsat berildi.
Malumot uchun, 2022-2023 o'quv yilida O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetiga jami 1750 nafar talaba, shundan 1350 nafari kunduzgi talim shakliga, 400 nafari sirtqi talim shakliga qabul qilindi.