Toshkent-2025 yoshlar Osiyo o'yinlariga tayyorgarlik masalalari qayta muhokama qilindi
Toshkent-2025 yoshlar Osiyo va Para Osiyo o'yinlariga puxta tayyorgarlik ko'rish allaqachon dolzarb masalalardan biriga aylangan.
O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasida ushbu muhim musobaqalarga olib borilayotgan tayyorgarlik yuzasidan yig'ilish o'tkazildi. Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qo'mita raisi o'rinbosari Azizjon Kamilov, shuningdek, federaciya va associaciyalar masullari ishtirok etishdi.
Uchrashuvni Oybek Omilovich olib borar ekan, O'yinlarga har tomonlama puxta tayyorgarlik ko'rish, uni yuqori saviyada o'tkazish qanchalik muhimligi haqida to'xtaldi. SHuningdek, yoshlar Osiyo o'yinlari 2025 yilning sentyabr, yoshlar Para Osiyo o'yinlari esa oktyabr oyida o'tkazilishi rejalashtirilayotgani, uning dasturiga kiruvchi taxminan 90 foiz sport turi aniq bo'lib ulgurgani haqida malumot berdi.
Yig'ilish davomida federaciyalar bilan har bir sport turlaridagi bellashuvlar qaysi obektda necha kun davomida o'tkazilishi, qancha dasturlarda medallar o'ynalishi borasida fikr almashildi. O'z navbatida, Azizjon Yakubjanovich barcha sport turidagi bellashuvlar uchun zarur inventarlar ro'yxatini shakllantirish masalasiga alohida to'xtalib o'tdi.
Yakunda federaciyalarga O'yinlarni o'tkazish bo'yicha tashkil etilgan direkciya bilan ishlovchi masullarni biriktirish, sport dasturlarini ko'rib chiqish, xalqaro va Osiyo federaciyalari tomonidan ajratiladigan hakamlar va texnik delegatlar bo'yicha malumot shakllantirish, bahslarni o'tkazish uchun zarur inventarlar ro'yxatini ko'rib chiqish borasida ko'rsatmalar berildi.