Xokkey bo'yicha O'zbekiston chempionati start olmoqda
Ertaga, 8 fevral kuni xokkey bo'yicha O'zbekiston birinchi chempionati boshlanadi.
Mustaqil O'zbekiston tarixida ilk marotaba o'tkazilayotgan ushbu musobaqada «Binokor», «Humo», «Semurg'» va «Toshkent» jamoalari ishtirok etishadi. O'yinlar «Ice City» muz arenasida tashkil qilinadi. Ikki oy davom etadigan chempionat doirasida 24 ta uchrashuv bo'lib o'tishi rejalashtirilgan.
1 fevral kuni «Ice City» majmuasining ochilish marosimida O'zbekiston xokkey federaciyasi tomonidan O'zbekiston chempionati tashkil etilishi haqida malum qilingandi.
8 fevral kuni «Toshkent» hamda «Binokor» jamoalari o'rtasidagi o'yin bilan O'zbekiston I chempionati start oladi. Ushbu bahsdan so'ng muzga «Humo» hamda «Semurg'» jamoalari chiqib kelishadi.
Muntazam chempionat 17 mart kuni yakunlanadi. 20 martdan boshlab esa ikki raunddan iborat pley-off bahslari boshlanadi. Unda o'yinlar uchta g'alabagacha o'tkaziladi.
Malumot uchun, O'zbekiston xokkey federaciyasi 2018 yilning 28 mart kuni O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligining davlat ro'yxatidan o'tkazilgan.