Boshqalar, Qishki sport turlari
"CHimgan CHellenj" sport festivali yakunlandi + FOTO
Xabar berib o'tganimizdek, 12-14 fevral kunlari Toshkent viloyatining CHimyon tog'yonbag'rlarida "CHimgan CHellenj" sport festivali tashkil etildi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 4 fevraldagi “Qishki sport turlarini rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi qarori hamda O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 19 noyabrdagi “Aholining sog'lom turmush tarzini qo'llab-quvvatlash va jismoniy faolligini oshirishga doir qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida”gi qarorlariga muvofiq Jismoniy tarbiya va sport vazirligi tashabbusi bilan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi, Turizmni rivojlantirish davlat qo'mitasi va boshqa qator hamkor tashkilotlar bilan birgalikda o'tkazilgan ushbu festivalda vazirliklar, idoralar hamda yirik korxona-tashkilotlarning sport targ'ibotchilari basketbol, voleybol, badminton, mini-futbol, shuningdek mahalliy sportchilar o'rtasida tog' chang'isi va snoubord bo'yicha bahslashishdi.
Sport bayramida tashkilotlarning 150 nafardan ortiq sport targ'ibotchilari va 20 nafardan ortiq ommaviy axborot vositalari xodimlari o'z omadlarini sinab ko'rishdi.
Festival yakunlariga ko'ra, g'olib va sovrindorlar ro'yxati quyidagicha ko'rinish oldi:
Badminton. Erkaklar:
1-o'rin. Rashidov SHerzod - Mudofaa vazirligi;
2-o'rin. Nasimov Ozod - Ichki ishlar vazirligi;
3-o'rin. Abdullaev Ruslan - Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi.
Ayollar.
1-o'rin. Nurillaeva Malika - Jismoniy tarbiya va sport vazirligi;
2-o'rin. SHodieva Dilafruz - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do'stlik aloqalari qo'mitasi;
3-o'rin. Ermetova SHirina - Jismoniy tarbiya va sport vazirligi;
Mini-futbol.
1-o'rin “Semurg'” jamoasiga nasib etdi.
2-o'rinni esa “Lochin” jamoasi qo'lga kiritdi.
3-o'rinni “Universal” jamoasi egalladi.
Basketbol.
1-o'rin “Burgutlar” jamoasiga nasib etdi.
2-o'rinni “Istiqlol” jamoasi qo'lga kiritdi.
3-o'rinni “Yoshlar” jamoasi egalladi.
Voleybol.
1.“Targ'ibotchilar” jamoasi
Jamoa azolari: