Ikki tomonlama hamkorlik aloqalari muhokama qilindi
Bugun va ertaga Turkiyaning Antaliya shahrida Xalqaro etnosport konfederaciyasi tomonidan VI Xalqaro etnosport forumi tashkil etiladi.
SHu munosabat bilan O'zbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov Turkiya davlatida xizmat safarida bo'lib turibdi. Tashrifi doirasida A. Ikramov hamda Turkiya yoshlar va sport vaziri Osmon Ashkin Bak o'rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida Sport vaziri o'rinbosari M.Ismoilovning o'tgan yili Turkiyaga tashrif doirasida kelishib olingan O'zbekistondagi sport obektlariga davlat-xususiy sheriklik asosida to'g'ridan-to'g'ri xorijiy investiciyalarni olib kirish, “Sportoto” tizimini o'rganish va o'zaro hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
SHuningdek, sohada tajriba almashish yuzasidan ikki davlat vazir o'rinbosarlarining hamkorligini yanada kuchaytirish, universitetlar o'rtasidagi hamkorlik aloqalari va sohada korrupciyaga qarshi kurashish bo'yicha kelishib olindi.