Kuchlilar Yozyovonda saralanmoqda
Bugun Farg'ona viloyatining Yozyovon tumanidagi bolalar-o'smirlar sport maktabida belbog'li kurash bo'yicha kattalar o'rtasida O'zbekiston kubogi hamda 2009-2010 yillarda tug'ilgan o'g'il bolalar va qizlar ishtirokida mamlakat chempionati boshlandi.
O'zbekiston Respublikasi Sport vazirligi hamda O'zbekiston belbog'li kurash federaciyasining yillik-taqvimidagi mazkur chempionatda mamlakatimizning barcha hududlaridan 400 nafardan ortiq polvonlar ishtirok etishmoqda.
Musobaqada dastlab tantanali ochilish marosimi tashkil etildi. Tabrik uchun so'z olgan Farg'ona viloyati sport boshqarmasi boshlig'i Nodirjon Hakimov, O'zbekiston belbog'li kurash federaciyasi bosh kotibi Abduxalil Malikov, Yozyovon tuman hokimi o'rinbosari SHeroz Mirzalievlar jismoniy tarbiya va sportning aholi orasida ommaviyligini taminlashga, sport turlariga, xususan, milliy sport turlariga alohida etibor qaratilayotgani xususida takidlab, sportchilarga musobaqada muvaffaqiyat tilashdi.
SHu tariqa kattalar va o'smirlar o'rtasidagi mazkur musobaqaga start berildi. Bellashuvlar 7 noyabrgacha davom etadi.