Onlayn mashg'ulot: MOQ va O'zbekiston zamonaviy beshkurash federaciyasi
Turli sport turi bo'yicha terma jamoalarimiz mashg'ulotlarni va musobaqaga tayyorgarlikni davom ettirishyapti.
Kecha O'zbekiston zamonaviy beshkurash federaciyasining Milliy olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan ikkinchi qo'shma mashg'uloti bo'lib o'tdi. Sportchilar beshkurash yo'nalishlaridan biri – o'q otish mashqini bajardilar.
Mashg'ulotlar yakuniga etgach, Milliy olimpiya qo'mitasi prezidenti R.M. SHaabduraxmonov sportchilarga fidoyilik bilan olib borayotgan ishlari uchun minnatdorchilik bildirdi va federaciya, vazirliklar va qo'mita ularga har qanday yordam ko'rsatishga tayyor ekanini takidladi. SHuningdek, u sportchilar va murabbiylarning say-harakatlari albatta professional natija berishini takidladi.
Milliy olimpiya qo'mitasi barchani bundan keyin ham doimiy ishlashga, sog'lig'ini mustahkamlab borishga va jismoniy mashqlarni muntazam ravishda bajarishga undaydi. SHuningdek, barcha murabbiy va sportchilarga noodatiy sharoitda fidoyilik bilan mashg'ulot olib borish istagi uchun tashakkur bildiradi.