Engil atletika, Tokio-2020
Rio-2016. Yana bir hamyurtimiz Olimpiadaga yo'llanma oldi
Engil atletika bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi azosi Nigina SHaripova Bishkek shahri (Qirg'iziston)da o'tkazilgan xalqaro turnirda muvaffaqiyatli ishtirok etib, XXXI yozgi Olimpiada o'yinlari yo'llanmasi uchun belgilangan meyorni bajardi.
200 metr masofaga yugurish bahslarida ishtirok etgan hamyurtimiz belgilangan masofani 23,17 soniyada bosib o'tib (meyor 23,20 soniya), kumush medal bilan birga “Rio-2016” o'yinlariga yana bir yo'llanmani qo'lga kiritdi.
Eslatib o'tamiz, Nigina joriy yilning 24 maya kuni Almati shahri (Qozog'iston)da bo'lib o'tgan xalqaro musobaqada 100 metr masofaga yugurish bahslarida 11,31 soniya natija bilan Olimpiada o'yinlarining yo'llanmasi uchun belgilangan meyorni bajarishga muvaffaq bo'lgan edi.
Engil atletika bo'yicha Olimpiada o'yinlarining yo'llanmalarining yo'llanmalari uchun oldinda yana bir qator musobaqalar mavjud va umid qilamizki bo'lajak nufuzli musobaqalarda ham atletlarimiz munosib ishtirok etib, "Rio-2016" o'yinlariga yo'l oladigan sportchilarimiz safi yanada kengayadi.
Bu yo'lda hamyurtlarimizga omad va zafarlar tilab qolamiz.