Tennischilarimizning "Devis Kubogi" doirasidagi Bosniya va Gercegovinaga qarshi o'yini yana o'sha abgor kortda o'tkaziladi
Xabar berganimizdek, tennis bo'yicha O'zbekiston erkaklar terma jamoasi norasmiy Jahon chempionati hisoblanuvchi "Devis Kubogi"dagi navbatdagi o'yinini Bosniya va Gercegovinaga qarshi o'tkazadi.
Bosniya va Gercegovina bilan bahs I Jahon guruhi uchun pley-off bosqichi doirasida bo'lib o'tadi.
O'yinlar 31 yanvar — 1 fevral kunlari poytaxtimizdagi Respublika Olimpiya zaxiralari tennis maktabi yopiq kortlarida tashkil etiladi. Ilk kungi uchrashuvlar soat 13:00da, 1 fevraldagisi esa 11:00 da boshlanadi.
O'zbekiston terma jamoasi ushbu qarama-qarshilikda g'alaba qozonish orqali yana I Jahon guruhiga qaytishi mumkin.
Malumot uchun, O'zbekiston terma jamoasi "Devis Kubogi" reytingida 287,5 ochkoga ega bo'lgan holda 42-o'rinni egallab turibdi. Bosniya va Gercegovina esa reytingda 30-o'ringa joylashgan.
Eslatib o'tamiz, O'zbekiston tennis federaciyasi 2023 yil AQSHga qarshi o'yinlarni ham shu kortda o'tkazgan va tanqid ostiga olingandi.