Velosport: O'zbekiston kubogi musobaqasi yakunlandi
Toshkent shahridagi velotrek sport majmuasida velosportning shosse yo'nalishi bo'yicha ayollar va erkaklar o'rtasida bo'lib o'tayotgan O'zbekiston kubogi musobaqasi yakunlandi.
Musobaqada Toshkent shahri, Toshkent viloyati, Farg'ona, Namangan, Andijon, Sirdaryo, Samarqand va Xorazm viloyatlaridan kelgan 60 nafarga yaqin erkak va 9 nafar ayol velosportchilar ishtirok etishdi.
Qizlar o'rtasidagi 21 km masofadagi guruh poygalarida barcha raqiblarini 30.16 soniyalik natija bilan ortda qoldirgan SHahnoza Abdullaeva 1-o'rinni egalladi. Erkaklar o'rtasidagi 124 km masofadagi guruh poygalarida esa Akrom Sunnatov 2:52.53 soniyalik natijasi bilan barcha raqiblarini ortda qoldirib, O'zbekiston kubogi sohibiga aylandi.
Eslatib o'tamiz, musobaqaning 1-bosqichida erkaklar jamoaviy, ayollar juftlik poygalarida ishtirok etishgan edi. Unda jamoaviy poygalarda Dilmurod Siddiqov, Begzod Rahimboev, Dmitriy Bocharov, Javlon Nurmatovlar 1-o'rinni egallashgandi. Juftlik poygalarida esa Renata Boymetova va SHahnoza Abdullaevalar g'alaba qozongan edi.
Musobaqa yakunida g'olib va sovrindorlar kubok, diplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.