Yilqichilik va ot sporti federaciyasiga yangi Bosh kotib saylandi
O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasida O'zbekiston yilqichilik va ot sporti federaciyasining navbatdan tashqari hisobot-saylov konferenciyasi bo'lib o'tdi.
Unda federaciya Bosh kotibini saylash kun tartibiga qo'yilgan asosiy masalalar bo'ldi.
Konferenciyani O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasi prezidenti maslahatchisi Nazirjon Xudoyqulov olib bordi. SHuningdek, unda federaciya rahbariyati, Ijroqo'm vakillari ham ishtirok etdi.
Yig'ilishda shu paytgacha federaciya Bosh kotibi lavozimida ishlab kelgan Eldor Anorboevning o'z xohishiga ko'ra lavozimidan bo'shash to'g'risidagi arizasi qabul qilindi. SHundan so'ng uning o'rniga Nodirbek Ibragimov nomzodi ilgari surildi. Yig'ilish ishtirokchilari ushbu nomzodni bir ovozdan maqullashdi va N.Ibragimov federaciya Bosh kotibi lavozimiga saylandi.
Konferenciya davomida federaciyaning kelajakda qilinishi kerak bo'lgan ishlari borasida tegishli masalalar ko'rib chiqildi. O'zbekiston Milliy olimpiya qo'mitasi federaciyaning yangi rahbariyati faoliyatida omad va zafarlar tilab, ushbu sportni rivojlantirish yo'lida kuch-g'ayrat yor bo'lsin deb qoladi.