O'zbekiston sambo associaciyasining Buxoro bo'limiga yangi rais saylandi
Ayni kunlarda Buxoro shahrida sambo bo'yicha o'smirlar o'rtasida O'zbekiston chempionati bo'lib o'tmoqda.
Ushbu chempionat doirasida O'zbekiston sambo associaciyasi Buxoro viloyati bo'limining hisobot-saylov konferenciyasi ham tashkil etildi. Ushbu konferenciya davomida bir qator yutuq va kamchiliklar, rejalar muhokama qilindi. Kun tartibidan o'rin olgan asosiy masalalardan biri esa viloyat bo'limiga yangi rahbar saylashdan iborat edi.
Unga ko'ra, O'zbekiston sambo associaciyasi Buxoro viloyati bo'limi raisi lavozimiga SHuxrat Xurshidovich Xodjaev, ijrochi direktor lavozimiga esa Ulug'bek Axtamovich Rahmonov saylandi. SHuningdek raisning birinchi o'rinbosari sifatida Baxshillo Temirov, yana bir o'rinbosar sifatida esa Sayfillo Xalilov faoliyat olib boradigan bo'ldi.
O'zbekiston sambo associaciyasi tashkilotning yangi rahbariyatiga kelajakdagi faoliyatida, Buxoroda samboni yanada rivojlantirish yo'lida muvaffaqitlar tilaydi.