O'zbekistonlik mutaxassis – 2024 yilning eng yaxshi sambo hakami!
Teglar :  SamboFIAS
Qozog'iston poytaxti Ostona shahrida sambo bo'yicha 2024 yilgi jahon chempionati doirasida yilning eng yaxshi hakamiga FIASning "Billur hushtagi"ni tantanali topshirish marosimi bo'lib o'tdi.
Xalqaro sambo federaciyasi texnik komissiyasi qarori bilan O'zbekiston sambo associaciyasi hakamlar kengashi raisi Islom Odilov ushbu mukofot sohibi bo'ldi. Mukofotni hamyurtimizga Xalqaro sambo federaciyasi (FIAS) ijrochi direktori Sergey Tabakov topshirdi.
Aytish lozim, FIASning “Billur hushtak” mukofoti 2021 yildan boshlab har yili eng yaxshi hakamga taqdim etib kelinadi. Mukofot maxsus maket asosida Xalqaro sambo federaciyasi buyurtmasi asosida tayyorlanadi. Bu mukofot mutaxassislarning sambo oldidagi yuksak xizmati uchun taqdim etiladi.
Islom Odilovning katta hakamlik tajribasi hamda yuqori saviyadagi ko'plab xalqaro musobaqalarda bosh hakam sifatida faoliyat ko'rsatgani takidlandi. O'tgan yillar davomida Odilov o'zining professionalligini izchil tasdiqlab kelmoqda, shuningdek, sudyalar orasida katta obro'ga ega mutaxassis hisoblanadi.