O'zDJTSU talaba-yoshlari uchun beqiyos tuhfa!
Teglar :  Universitet
O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida yangi talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi.
Bugun O'zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetida O'zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2021 yil 9 sentyabrdagi “Respublika oliy talim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi qarori ijrosini bajarish hamda talaba-yoshlarni har tomonlama qo'llab-quvvatlash, ularning qulay sharoitlarda talim olishini taminlash maqsadida investeciya dasturi asosida qurilishi yakunlangan 9 qavatli 1100 o'ringa mo'ljallangan 3-sonli Talabalar turar joyining ochilish marosimi bo'lib o'tdi.
Unda Sportni  rivojlantirish vaziri A.Ikramov, CHirchiq shahar hokimi D.Hidoyatov, oliygoh rektori M.Boltobaev, bir guruh faxriy mehmonlar, universitet rahbariyat jamoasi, bino quruvchilari, professor-o'qituvchilar va talabalar hamda ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Ochilish marosimi dastlab, Sportni rivojlantirish vaziri A.Ikromovning kirish so'zi bilan boshlandi. SHuningdek, CHirchiq shahar hokimi D.Hidoyatov va universitet rektori M.Boltabaevlar ham mazkur TTJning qurilib, foydalanishga topshirilayotganligdan naqadar mamnun ekanliklarini bildirib o'tishdi. SHundan so'ng, rahbarlar tomonidan ramziy lenta qirqildi va barchalari turar joyda yaratilgan shart-sharoitlarni ko'zdan kechirishdi. SHuni alohida takidlash kerakki, bino ichidagi xonalarning jihozlanishi, talabalarga yanada qulaylik yaratish uchun mo'ljallangan zamonaviy uskunalarning mavjudligi tadbir ishtirokchilarining etirofiga sazovor bo'ldi.
Yakunda esa universitet rahbariyati tomonidan mana shunday ko'rkam turar joyning qad rostlashiga o'zlarining ulkan hissasini qo'shgan quruvchilarga to'n kiygizildi.