Sambochilarimiz CHirchiq shahrida o'quv-mashg'ulot yig'inini boshlashdi
Xabaringiz bor, 4-5-6 iyun kunlari Toshkent shahri sambo bo'yicha o'smirlar, yoshlar va kattalar o'rtasidagi Osiyo chempionatiga mezbonlik qiladi.
Ushbu musobaqada qitamizning turli mamlakatlaridan etakchi sambochilar qatnashishi kutilmoqda. O'z vatanimizda o'tkaziladigan qita birinchiligi uchun o'zbek sambochilari jiddiy tayyorgarlik olib borishmoqda. SHu maqsadda, O'zbekiston sambo terma jamoalari bugun CHirchiq shahrida o'quv-mashg'ulot yig'inlariga kirishdi.
Ushbu yig'in haqida O'zbekiston sambo associaciyasi bosh kotibi, terma jamoa bosh murabbiyi Roman SHakirov o'z fikrlarini bildirib o'tdi.
"Bugundan boshlab O'zbekiston sambo terma jamoalari CHirchiq shahrida yig'inni boshlashdi. Unda 50 nafar sportchi va murabbiy ishtirok etmoqda. Dastlabki kunda o'quv-mashg'ulot yig'ininng maqsad va vazifalari nazariy tomonlama tushuntirib berildi. SHuningdek antidoping masalasida ham tushuntirish ishlari olib borildi.
Kunning ikkinchi qismida esa gilam ustida mashg'ulotlar olib borildi. Maqsadimiz - o'z mamlakatimizda o'tkaziladigan Osiyo chempionatiga munosib tayyorlanishdir", - dedi Roman Ildarovich.
Malumot uchun, ushbu yig'in Osiyo chempionati boshlangunga qadar davom etadi.