Sanjar Fayziev va Sergey Fomin mavsumni mag'lubiyat bilan boshlashdi
17-23 yanvar kunlari Rossiyaning Qozon shahrida mukofot jamg'armasi 15 000 AQSH dollarini tashkil etuvchi ITF tasnifidagi "M15 Kazan" turniri bo'lib o'tishi haqida xabar bergan edik.
Ushbu musobaqada ikki nafar tennischimiz o'z imkoniyatlarini sinovdan o'tkazishdi.
Sanjar Fayziev turnirning 1/16 bosqichida mezbonlar vakili Egor Novinkovga qarshi kortga chiqdi. 3 set davom etgan bahsda afsuski, Fayziev raqibiga 7/5, 6/7, 3/6 hisobida imkoniyatni boy berib qo'ydi va musobaqa bilan xayrlashdi. Malumot uchun, Fayziev turnirda 4-raqam ostida saralangan, Novinkov esa saralash bahslaridan asosiy to'rga chiqqan edi.
Yana bir tennischmiz Sergey Fominning rossiyalik Marat SHaripovga qarshi bahsi ham yakunlandi. 3 set davom etgan o'yinda tennischimiz afsuski, 4/6 6/2 6/1 hisobida yutkazib, musobaqani tark etdi. Fomin musobaqada 6-raqam ostida saralangan bo'lsa, SHaripov wild card orqali musobaqada qatnashish imkoniyatiga ega bo'lgan edi.