Stol tennisi. Yangihayot tumanida soliq inspekciyasi boshlig'i kubogi o'tkazildi + FOTOGALEREYA
Poytaxtning Yangihayot tumani hokimligi, tuman Soliq inspekciyasi hamda tuman Bolalar va o'smirlar sport maktabi hamkorligida stol tennisi musobaqasi tashkil etildi.
2024 yil 5 fevral kuni Prezident SHavkat Mirziyoev raisligida 2024 yilda talim, sog'liqni saqlash, raqamlashtirish, madaniyat va sport sohalarida amalga oshirilishi lozim bo'lgan ustuvor vazifalar yuzasidan videoselektor yig'ilishida yil davomida “sektor – tuman – viloyat – respublika” darajalarida ommaviy sport musobaqalarini o'tkazish vazifasi topshirilgandi.
Videoselektor yig'ilishida berilgan vazifani ijrosini taminlash maqsadida Yangihayot tumani 4-sektor rahbari Jamshid Ergashev tomonidan tuman sport maktabida tuman yoshlari ishtirokida yoshlar o'rtasida sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish hamda yoshlar o'rtasida iqtidorli yoshlarni aniklash maqsadida stol tennisi sport turi bo'yicha "Yangixayot tumani Soliq inspekciya boshlig'i kubogi" musobaqasi o'tkazilib, musobaqa g'oliblariga munosib sovg'alar bilan taqdirlandi.