5 та ташаббус амалда - Қорақалпоғистонда навбатдаги тадбир ташкил этилди
Хўжайли тумани 1-сонли мактабгача таълим муассасасида туман мактабгача таълим муассасалари тарбияланувчилари ўртасидаги "Соғломжон-палвонжон" спорт мусобақасининг иккинчи босқичи бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёев томонидан илгари сурилган 5 та муҳум ташаббуснинг Иккинчи ташаббуси – ёшларни жисмоний чиниқтириш, спорт билан шуғулланишлари учун зарур шароитлар яратиш мақсадида 2019 йил 14 август куни Қорақалпоғистон Республикаси Хўжайли тумани 1-сонли мактабгача таълим муассасасида туман мактабгача таълим муассасалари тарбияланувчилари ўртасидаги "Соғломжон-палвонжон" спорт мусобақасининг иккинчи босқичи бўлиб ўтди.
Бугунги мусобакада тумандаги 1-сонли, 2-сонли, 3-сонли хамда 4-сонли мактабгача таълим муассасалари тарбияланувчилари ўзаро беллашувлар олиб боришди. Жами 32 нафар болажонлар (16 нафари қиз бола) иштирок этди. Мусобақа давомида туман БЎСМ тренер-ўқитувчилари хакамлик килишди. Бу мусобақа тарбияланувчиларда спортга бўлган катта қизиқиш уйғотди. Мусобақа кўтаринки руҳда ўтди.