Андижонда ёшлар “Жасорат мактаби”да жам бўлди
Бош мақсади ёшларимизни ҳарбий-ватанпарварлик руҳида тарбиялаш этиб белгиланган “Жасорат мактаби” йиғинининг навбатдаги мавсумида маънан ва жисмонан тобланиш учун Андижон вилоятининг 100 нафар ёшлари жам бўлди.
Бугунги кунда мазкур йиғин иштирокчилари, малакали ҳарбий хизматчилар томонидан ҳарбий тайёргарлик, буюк аждодларимизнинг маънавий ва маданий мерослари ҳақида машғулотлар, жисмоний тайёргарлик машғулотлари ўтказилиб келинмоқда.
Вилоят мономарказининг “Ишга марҳамат” ходимлари эса йиғин иштирокчиларига касбга йўналтирувчи амалий машғулотларни ташкил этган. Бундан ташқари, Андижон давлат педогогика институтининг профессор ўқитувчилари ҳам ўзларининг назарий билимларини ёшлар билан бўлишмоқда.
Ёшларимиз эса ҳар бир машғулотларда фаол иштирок этяпти. Таъкидлаш керакки, 10 кунлик ўқув йиғинини ёшларимиз бирор касбнинг этагини туган ҳолда якунлайди.
Маълумот учун, бугунги кунга қадар Андижон вилоятининг 300 нафар ёшлари мазкур ўқув йиғинида иштирок этди.