ATP рейтинги. Сергей пастлади, Султоновчи?
Ўтган ҳафта Австралия Очиқ чемпионатининг саралаш баҳсларида иштирок этган Ҳумоюн Султонов 1 поғонага пастлаб, 216-ўринни эгаллаб турибди. Мамлакатимизнинг биринчи ракеткаси ўз фаолиятида илк бор Australian Open турнирида қатнашиб, саралашнинг 1/2 финалида жароҳат сабаб ютқазиб қўйганди. Иккинчи ракеткамиз Сергей Фомин ҳам янгиланган рейтингда уч поғонага пастлади. Максим Шин ўз ўрнида ўзгаришсиз қолди. Тўртинчи рақамли теннисчимиз Амир Милушев 4, Раҳимбек Иброҳимов эса 3 ўринга юқорилади.
Дунё теннисчиларининг Топ-10`талигида битта ўзгариш кузатилди. Австралиялик Алекс Де Минаур ва россиялик Андрей Рублёв ўзаро ўрин алмашиб олишди. Окленд турнирида чемпион бўлган франциялик тажрибали теннисчи Гаэль Монфис Топ-50`га қайтди. Оэйраш "Челленжер"ида зафар қучган Хамад Межедович Топ-100`да дебют қилди. Янник Синнер ҳамон жуда катта фарқ билан пешқадамликни давом эттирмоқда. Кучли учликдан германиялик Александр Зверев ва испаниялик Карлос Алькараз жой олган.
ATP рейтинги. 13 январь ҳолатига кўра Топ-10: