ATP рейтинги. Топ-10`да ўзгаришлар, уч теннисчимиз юқорилади
Бугун профессионал теннисчилар Ассоциацияси (ATP) ҳафталик янги рейтингни эълон қилди.
Мамлакатимизнинг биринчи ракеткаси Ҳумоюн Султонов 2 поғона юқорилаб, 218-ўринни эгаллаб турибди. Иккинчи ракеткамиз Сергей Фомин Португалия турниридаги муваффақиятли иштироки сабаб 3 очко жамғарди ҳамда 11 поғонага кўтарилиб, 564-ўринга жойлашди. Максим Шин ҳам 2 поғонага кўтарилиб олди. Амирбек Милушев эса аксинча 3, Раҳимбек Иброҳимов 1 ўринга пастлаган.
Дунё теннисчиларининг Топ-10`талигида ўзгаришлар кузатилди. Дубай турнирида чемпион бўлган грециялик Стефанос Циципас Топ-10 га қайтди. Россиялик Андрей Рублёв ҳам 9-поғонадан 8-ўринга кўтарилди. Акапулько турниридаги чемпионлигини ҳимоя қила олмаган австралиялик Алекс Де Минаур 8-ўриндан 10-поғонага пастлади.
Италиялик Янник Синнер уч ойга катта теннисдан четлатилганига қарамай, ҳамон катта фарқ билан рейтинг пешқадами бўлиб турибди. Кучли учликдан германиялик Александр Зверев ва испаниялик Карлос Алькараз жой олган.
ATP рейтинги. 3 март ҳолатига кўра Топ-10: