ATP рейтинги. Топ-10`да учта ўзгариш, Cултонов ва Истомин 4 поғонага кўтарилди
Бугун профессионал теннисчилар Ассоциацияси янгиланган ҳафталик рейтингини эълон қилди.
Кучли ўнталикда учта ўзгариш кузатилди. Норвегиялик Каспер Рууд, германиялик Александр Зверев ҳамда америкалик Тэйлор Фритц ўтган ҳафтадаги ўринларини бирмунча яхшилаб олишди. Рейтингни ҳамон Новак Жокович катта фарқ билан бошқармоқда. Сербиялик афсона кеча Париж "Мастерс" турнирида бош совринни қўлга киритганди. Карлос Алькарас ўтган ҳафтада бўлгани сингари иккинчи ўринни эгаллаб турган бўлса, россиялик Даниил Медведев кучли учликка якун ясаган.
Теннисчиларимизнинг аксариятида ўтган ҳафтада бўлгани каби бу сафар ҳам кўтарилиш кузатилди. Фақат иккинчи ракеткамиз Сергей Фомин 10 поғонага пастлаб, 696-ўринни банд этган. Максим Шин ҳам ўз ўрнини 7 поғонага пасайтириб олди. Қолган теннисчиларимиз рейтингда юқорилашган. Биринчи ракеткамиз Ҳумоюн Султонов ҳамда тажрибали Денис Истомин 4, Санжар Файзиев 1, Амир Милушев 9 ўринга кўтарилди.
ATP рейтинги. 2023 йил 6 ноябрь ҳолатига кўра Топ-10: