Ахрол Рўзиевни табриклаймиз!
Бугун ўзбек ва жаҳон спортида ўз мавқейига эга бўлган ҳамюртимиз, Бирлашган кураш дунёси (UWW) вице-президенти, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раиси ўринбосари, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спорт устози, педагогика фанлари доктори, профессор Ахрол Рўзиев ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ахрол Рўзиев 1957 йил 16 декабрь куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Ўз умрини спорт курашларига бахшида этган ҳамюртимиз бугунга келиб узоқ йиллик машаққатли меҳнатларининг самарасини кўрмоқда. Педагогика фанлари доктори, профессор Ахрол Рўзиев айни пайтда Бирлашган кураш дунёси вице-президенти лавозимида фаолият олиб бормоқда. Спорт курашлари бўйича терма жамоамизнинг бугунги кунда жаҳоннинг энг етакчи жамоаларидан бирига айланишида, полвонларимиз қўлга киритаётган натижаларда Аҳрол Аҳмедовичнинг хизмати беқиёс.
Маълумот учун, Ахрол Рўзиев 2007-2016 йиллар Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия институтида спорт ўйинлари ва миллий спорт турлари бўйича кафедра профессори, 2008-2014 йилларда FILA ижроқўм аъзоси бўлган.
Фаолияти давомида “Ўзбекистон Республикасида  хизмат кўрсатган спорт устози" (2001), иккинчи даражали “Соғлом авлод учун” (1999) ва “Фидокорона хизматлари учун” (2004) орденлари билан тақдирланган.