Баҳодир Жалолов: «Япония ва Қирғизистон бизга асосий рақобатчи бўлиши мумкин»
Баҳодир Жалолов U22 Осиё чемпионатида вакилларимизнинг имконияти ҳақида гапирди
Мусобақа жуда ўтяпти. Кўплаб чемпионатларда иштирок этганман, лекин бундай даражадагиси ҳеч қаерда бўлмаган, деб бемалол айта оламан. Бу ҳам Ўзбекистонда спортга бўлган эътиборнинг натижасидир. Терма жамаомизнинг барча иштирокчиларига омад тилайман. Ҳаммаларига мухлислик қиламан. Умум жамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритайлик деб ният қиляпмиз. Айнан шу мусобақадан катталар ўртасидаги турнирларга йўл бошланади. Мана шу ердан 2024 йилда Парижда бўлиб ўтадиган Олимпиада Ўйинларига тайёргарлик бошланади.
Асосий рақобатчимиз бўлган Қозоғистон терма жамоаси чемпионатда иштирок этмаяпти. Энди қайси давлат вакиллари бизга рақботачи бўлиши мумкин?
-Япония ва Қирғизтон кучли таркиб билан келган. Ўйлайманки, бу ерда кучсиз жамоаларнинг ўзи йўқ. Ҳар бир терма жамоа ўзининг энг кучли боксчиалрини олиб келган деб ўйлайман.
Нечта олтин медаль оламиз?
-13 та вазн бўлса, шунч олтин медаль оламиз, насиб қилса.
Жангим ҳақида янгиликлар? Ҳозирча аниқ бир маълумот йўқ. Яқин кунларда маълум бўлади, Ин Шаа Аллоҳ.