UZ

Сўнгги янгиликлар

05 июн 16:42
Янгиликлар

Бошқалар

Баҳодирлар ўйинлари ва тош кўтариш бўйича биринчи онлайн Ўзбекистон биринчилиги ғолиблари аниқланди

Пандемия даврида аҳолини жисмоний тарбия ва спортга қизиқтириш ҳамда баҳодирлар ўйинлари ва тош кўтариш спортини янада оммалаштириш мақсадида жорий йилнинг 30 май – 2 июнь кунлари ёшлар ва катталар ўртасида онлайн Ўзбекистон биринчилиги ўтказилди.

Мазкур биринчиликда республикамизнинг барча ҳудудларидан 169 нафар спортчи ғолиблик учун баҳс юритишган бўлса, шундан 23 нафарини хотин-қизлар ташкил этди.

Қуйида баҳодирлар ўйинлари ва тош кўтариш бўйича биринчи онлайн Ўзбекистон биринчилиги ғолиблари билан танишинг:

Ёшлар ўртасида. 24 кг тош

- 60 кг

1. Абдураҳмон Маҳмудов (Сирдарё) – 45 марта (даст кўтариш)

- 70 кг

1. Жасурбек Исоқов (Андижон) – 45 марта (даст кўтариш)

- 80 кг

1. Сарвар Арслонбоев (Сирдарё) – 48 марта (даст кўтариш)

+ 80 кг

1. Икром Сатторов (Сирдарё) – 45 марта (даст кўтариш)

Қизлар ўртасида. 16 кг тош

- 60 кг

1. Рухшона Толибжонова (Андижон) – 47 марта (даст кўтариш)

+ 60 кг

1. Ёдгорой Нажимова (Андижон) – 46 марта (даст кўтариш)

Катталар ўртасида. 32 кг тош (узун цикл)

- 60 кг

1. Асатилло Туркистонов (Андижон) – 15 маротаба

- 70 кг

1. Азизбек Абдувалиев (Сирдарё) – 7 маротаба

- 80 кг

1. Сарвар Арслонбоев (Сирдарё) – 15 маротаба

- 90 кг

1. Жавоҳир Қурбонов (Сирдарё) – 20 маротаба

+ 90 кг

1. Баҳодир Юлчиев (Сирдарё) – 23 маротаба

Аёллар ўртасида. 16 кг тош (узун цикл)

- 60 кг

1. Гулмира Раҳмонова (Андижон) – 22 маротаба

+ 60 кг

1. Ёдгорой Нажимова (Андижон) – 30 маротаба

Катталар ўртасида. 32 кг тош

- 60 кг

1. Асатилло Туркистонов (Андижон) – 35 марта (даст кўтариш)

- 70 кг

1. Азизбек Абдувалиев (Сирдарё) – 26 марта (даст кўтариш)

- 80 кг

1. Асадбек Ўзганбоев (Сирдарё) – 40 марта (даст кўтариш)

- 90 кг

1. Жавоҳир Қурбонов (Сирдарё) – 43 марта (даст кўтариш)

+ 90 кг

1. Маъруфжон Ҳакимжонов (Сирдарё) – 42 марта (даст кўтариш)

Аёллар ўртасида. 24 кг тош

- 60 кг

1. Муҳтарамхон Алиева (Тошкент) – 33 марта (даст кўтариш)

+ 60 кг

1. Нигора Ўзганова (Андижон) – 31 марта (даст кўтариш)

Баҳодирлар ўйинлари бўйича ғолиб ва совриндорлар:

1. Дилмурод Қурбонов (Тошкент ш.)

2. Баҳодир Юлчиев (Сирдарё)

3. Маъруфжон Ҳакимжонов (Сирдарё)

Мусобақа якунида ғолиб ва совриндорлар диплом, медаль ва эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги Матбуот хизмати

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг