UZ

Сўнгги янгиликлар

20:36MLS клублари Чичаритога қизиқмоқда 0 20:26Таэквондо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси навбатдаги йиғинни бошлади 0 20:14Наманганлик ўсмирлар Ўзбекистон чемпионатида ғолиб бўлишди 0 19:52Жаҳон чемпионатининг биринчи кунида бешта финал йўлланмаси қўлга киритилди 0 19:31Фьюри: Руисни бир қўлим билан мағлуб этаман 0 19:12Шарофиддин Лутфуллаев: "Жаҳон чемпионатига ортиқча таъриф шарт эмас" 2 18:43Энг тезкор нокаут соҳиби Нейт Диас билан музокарага киришди 0 18:11Моуриньо ПСЖни бошқариши мумкин 0 17:46Файзиев Москва турнирида 1/4 финалга чиқди 0 17:40Шаҳрам Ғиёсов иштирокидаги жанг Ўзбекистонда тўғридан-тўғри намойиш этилади + ВИДЕО 2 17:19Тошкентда мукофот жамғармаси 12 000 евролик шахмат фестивали ўтказилади 0 17:10Шаҳрам Ғиёсов Мексикада, жангга икки кун қолди 3 16:58Тунис терма жамоаси бош мураббийсиз қолди 0 16:37Деревянченко Головкинга қарши жанги учун даҳшатли сумма олади 0 16:31Тошкент қиличбозлик бўйича халқаро мусобақаларга мезбонлик қилади 0

27 май 08:45
Янгиликлар

Бокс/ММА, Гимнастика, Дзюдо, Енгил атлетика, Бошқалар, Болалар спорти, Гандбол

“Баркамол авлод-2017”. Спорт қироличасида ғолиб ва совриндорлар маълум

Жиззах шаҳрида “Баркамол авлод-2017” спорт ўйинларининг Республика финал босқичи давом этмоқда.

"Сўғдиёна" универсал спорт мажмуаси стадионида ўтатёган енгил атлетика мусобақасида бир нечта йўналишларда "Баркамол авлод-2017"нинг ғолиб ва совриндорлари маълум бўлди. 

Кечаги барча ғолиб ва совриндорлар:

 100 метр – ўсмирлар

1-ўрин - Хамроқулов Жалолиддин - 10,86 сония (Қашқадарё вилояти)

2-ўрин - Зиганшин Дмитрий - 11,14 (Тошкент шаҳри)

3-ўрин - Нориев Жавоҳир - 11,29 (Сирдарё)

 100 метр – қизлар

1-ўрин -  Низомиддинова Наргиза - 12,06 (Навоий)

2-ўрин  - Шиманис Анна - 12,41 (Тошкент шаҳри)

3-ўрин - Иванина Виолетта - 12,77 (Тошкент шаҳри)

 400 метр  - ўсмирлар

1-ўрин  - Халилов Давлатбек - 50,10 (Фарғона)

2-ўрин  - Нуриллаев Аббос - 50,36 (Навоий)

3-ўрин  - Книш Артём - 50,49 (Тошкент шаҳри)

 400 метр  - қизлар

1-ўрин – Раҳимова Гулхайё - 57,31 (Хоразм)  

2-ўрин - Газизова Элмира - 57,39 (Жиззах)

3-ўрин - Музаффарова Гулнигор - 59,30 (Андижон)

1500 метр – ўсмирлар

1-ўрин - Маҳмудов Хумоюн - 4:07,50 (Андижон)

2-ўрин - Бухоров Мирсаид - 4:07,68 (Қашқадарё)

3-ўрин - Жўраев Ҳасан - 4:08,31 (Наманган)

 1500 метр – қизлар

1-ўрин – Ражабова Комила - 4:45.54 (Хоразм)

2-ўрин – Баратова Муаттар - 4:47,56 (Наманган вил)

3-ўрин – Баратова Маржона - 4:49,70 (Самарканд)

Баландликка сакраш – ўсмирлар

1-ўрин – Тўрақулов Асилбек - 190 см (Тошкент шаҳри)

2-ўрин - Абибуллаев Осман - 185 см (Сирдарё)

3-ўрин - Номозбоев Элдор - 185 см  (Жиззах)

Баландликка сакраш – қизлар

1-ўрин - Юркевская Александра - 180 см (Тошкент вил)

2-ўрин -  Бейжигитова Шахноза - 160 см (Сирдарё)

3-ўрин - Мадиярова Фарида - 150 см (Тошкент шаҳри)

 Узунликка сакраш – ўсмирлар

1-ўрин - Нурматов Бахтиёр - 7 м 11 см (Қашқадарё)

2-ўрин - Бабраев Арсен - 6 м 92 с (Тошкент вилояти) 

3-ўрин -  Пупко Дмитрий - 6 м  74 см (Тошкент шаҳри)

Узунликка сакраш – қизлар

1-ўрин – Дирдина Виктория - 5 м 84 см (Тошкент вилояти)

2-ўрин – Анварова Малика - 5 м 45 см (Бухоро)

3-ўрин - Абдулазизова Ўғилой - 5 м 32 см (Фарғона)

110 метрга тўсиқлар оша югуриш - ўсмирлар

1-ўрин – Степанов Александр - 15,28 сония (Самарқанд)

ўрин – Дай Игорь - 16,01 (Самарқанд)

3-ўрин – Абдуқаҳҳоров Бахтиёр - 16,02 (Андижон)

100 метрга  тўсиқлар оша югуриш - қизлар

1-ўрин – Юркевская Александра - 14,85 (Тошкент вилояти)

2-ўрин – Худоярова Роксана - 15,28 (Самарқанд)

3-ўрин – Умарова Сабина - 15,46 (Жиззах)

Эстафета  4х100 м - ўсмирлар

1-ўрин -  Фарғона вилояти - 44,08 сония

2-ўрин – Тошкент  шаҳри - 44,23 сония

3-ўрин - Хоразм вилояти - 44,58 сония

Эстафета  4х100 м - қизлар

1-ўрин - Хоразм  вилояти - 49,89 сония

2-ўрин – Жиззах вилояти - 50,06  сония

3-ўрин - Навоий вилояти - 50,30 сония

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг