«Баркамол авлод». Гандбол бўйича республика финал босқичида мезбонлар чемпион бўлишди
Андижон шаҳрида ташкил этилган гандбол бўйича ўғил болалар ўртасида «Баркамол авлод» спорт мусобақаларининг республика финал босқичи ўз якунига етди.
Академик лицей ва профессионал таълим муассасалари ўқувчи-ёшларидан ташкил топган жамоалар дастлаб ҳудудий саралаш босқичларида ўзаро куч синашиб, улардан 4 жамоа республика финал босқичига етиб келган эди.
Бу босқичга мезбонлик қилган Андижон вилояти терма жамоаси барча 3 та учрашувда ҳам ғалаба қозониб, якунда олтин медалларини ўзларида олиб қолишди.
Жиззах вилояти терма жамоаси вакиллари эса, учта ўйиннинг иккитасида зафар қучиб, жадвалнинг 2-поғонасидан жой олган бўлса, самарқандлик волейболчилар 1 та ғалаба билан 3-ўринни қўлга киритишди.
Маълумот учун, ушбу спорт тури бўйича қизлар ўртасида «Баркамол авлод» спорт мусобақаларининг республика финал босқичи Наманган вилоятида ўтказилади. Мусобақага 4 март куни старт берилиши кутилмоқда.