Баскетбол бўйича республика финал босқичи Навоийда старт олмоқда
Эртага, 18 март куни «Баркамол авлод-2022» спорт ўйинлари финал босқичидан ўрин олган баскетбол ўғил болалар ўртасидаги мусобақага расмант старт берилади.
Навоий шаҳри мезбонлик қилаётган ушбу мусобақада академик лицей ва профессионал таълим муассасалари ўқувчи-ёшларидан ташкил топган 4 та ҳудуд: Қорақалпоғистон Республикаси, Самарқанд, Фарғона ва Жиззах вилояти терма жамоалари республика чемпионлиги учун кураш олиб борадилар.
Маълумот учун, «Баркамол авлод» спорт ўйинлари республика финал босқичида ҳозиргача жами 8 та мусобақа ўтказилди. Финал босқичи доирасида яна бадминтон, баскетбол, белбоғли кураш, стол тенниси, шахмат ва шашка спорт турлари бўйича жами 6 та мусобақа бўлиб ўтади.
Эслатиб ўтамиз, 12 та спорт туридан ўтказилувчи ушу мусобақалар якунида 14 та ҳудуднинг тўплаган очколари ҳисобига кўра умумжамоа ҳисобида ғолибликни қўлга киритган ҳудуд аниқланади.