Бокс. Боку турнири қаҳрамонлари Тошкентда тантанали кутиб олинди
Хабар бериб ўтганимиздек, 24-27 май кунлари Озарбайжоннинг Боку шаҳрида бокс бўйича ўсмирлар ўртасида "Гейдар Алиевнинг 96 йиллиги" турнири бўлиб ўтди.
Мусобақа иштирок этган ўзбекистонлик ёш боксчилар 8 та олтин, 2 та бронза медали қўлга киритишганди.
Бугун ана шу мусобақада муваффақиятли иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари юртимизга қайтиб келишди. Боксчиларимиз Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида кутиб олинди. Кутиб олиш маросимида Ўзбекистон бокс федерацияси раҳбарияти, мухлислар, спортчиларнинг яқинлари иштирок этишди.
Эслатиб ўтамиз, мусобақа давомида Ҳумоюнмирзо Абдурасулов (-35,5 кг), Ҳожиакбар Маҳмудов (-38,5 кг), Фаррух Тўлаганов (-40 кг), Жамолиддиин Холиқов (-41,5 кг), Лазизбек Тўлқинов (-50 кг), Далержон Бозоров (-52 кг), Жаҳонгир Нарзиев (-57 кг), Абдулазиз Абдураҳмонов (-59 кг) олтин, Бобурбек Бобожонов (-46 кг) ва Жасурбек Мўминов (-54 кг) бронза медали соҳибига айланишди. Боксчиларимиз мусобақада мураббийлар Шерзод Абдураҳмонов ва Сирожиддин Адинаев боксчилигида иштирок этишди.