Бу ОАВ ходимлари учун мўлжалланган медиа марказ. У ерда матбуот анжуманлари ҳам ташкил этилади
Иорданияликлар "тема"да. Гигиена қоидаларига албатта амал қилиш лозим
Медиа марказга бориб ўзимиз учун тайёрланган аккредитацияларни олдик
Ўзбекистонлик боксчилар ичида қизимиз Ёдгорой Мирзаева ўз иштирокини бошлади. У ўз фаолиятидаги иккинчи Олимпиадасида иштирок этиш учун юришни бошлади. 5:0 ҳисобидаги ғалаба!
Таъкидлаш лозимки, мусобақа Халқаро олимпия қўмитаси томонидан ташкил этилмоқда. Шунга кўра, қоида ва талаблар жиддий. Белгиланган жойдан ташқарида суратга тушириш, хаттоки рингдан ташқарида ҳам фотоаппарат "вспышка"сини ишлатиш мумкин эмас. Залдаги ёруғлик эса идеал эмас. Шуни ўйлаб ҳуноб бўлиб турганимизда, Норбек Ниёзовни ёнида ўтиган журналист қайси мамлакатдан эканлиги ҳақидаги савол қийнамоқда)
Куннинг иккинчи қисмида -75 кг вазнли боксчимиз Фанат Қаҳрамонов мезбон боксчига қарши жанг қилди ва ғалабага эришди. Қайд этиш лозимки, ушбу жанг боксчимиз учун осон кечмади. Мусобақада иштирок этиши уч кун олдин аниқ бўлган Фанат Ўзбекистонга қайтаётган жойида Туркиядан Амманга қайтиб келди. 3 кун ичида 6 кг вазн ташлаш осон эмас. Ҳар холда Қаҳрамонов учун бугунги ғалаба осон бўлгани йўқ. Ишонамизки, келаси жангларда у ўз йўлига тушиб олади.
Шу ўринда мухлисларимиздан илтимос қилардик. Боксчиларимизни қўллаб-қувватланг, уларга ишонинг. Улар барча комментларни ўқишади. Кескин фикрлар билдираётганда шуларни ҳам инобатга олинг.
Мусобақа вақтида спортчиларда вазн ташлаш билан боғлиқ муаммолар, қийинчиликлар туғилиши табиий. Бундай пайтда эса имкон қадар уларга ҳалал бермасликка ҳаракат қиламиз. Шу сабабли, мақолада уларнинг кундалик тартибига оид мавзудан бироз четланишга мажбурмиз.