Бугун Ўзбекистон миллий терма жамоаси йиғинни бошлайди
ЖЧ-2022 саралаш баҳслари доирасида Саудия Арабистони ва Фаластинга қарши ўйинлар арафасида Ўзбекистон миллий терма жамоаси бугун йиғинга киришади.
Бош мураббий Вадим Абрамов ва унинг штаби ушбу йиғинга жалб қилинган футболчилардан иборат кенгайтирилган таркибни эълон қилган. Унда 32 футболчи номи қайд этилган бўлиб, йиғин давомида ва Қирғизистонга қарши ўйиндан сўнг Саудия Арабистони терма жамоаси билан учрашувда иштирок этадиган 23 футболчи саралаб олинади.
Дарвозабонлар: Санжар Қувватов (“Пахтакор”), Элдорбек Суюнов (“Пахтакор”), Абдумавлон Абдужалилов (“Бунёдкор”).
Ҳимоячилар: Егор Кримец (“Пахтакор”), Рустам Ашурматов (“Гвангжу”, Жанубий Корея), Ислом Тўхтахўжаев (“Локомотив”), Олег Зотеев (“Локомотив”), Фаррух Сайфиев (“Пахтакор”), Хожиакбар Алижонов (“Пахтакор”), Санжар Қодирқулов ("Бунёдкор"), Акбар Исматуллаев ("Металлург"), Мурод Холмуҳаммедов ("Қўқон-1912").
Ярим ҳимоячилар: Одил Аҳмедов (“Шанхай СИПГ”, Хитой), Отабек Шукуров (“Шаржа”, БАА), Икром Алибоев (“Сеул ФК”, Жанубий Корея), Санжар Шоаҳмедов (“Теренггану”, Малайзия), Азиз Ғаниев (“Насаф”), Одилжон Ҳамробеков (“Пахтакор”), Жалолиддин Машарипов (“Пахтакор”), Лутфулла Тўраев ("Бунёдкор"), Достон Ҳамдамов (“Пахтакор”), Аброр Исмоилов ("Сурхон"), Хуршид Ғиёсов ("Бунёдкор"), Жамшид Искандеров ("Локомотив"), Музаффар Музаффаров ("Металлург"), Сардор Собирхўжаев ("Пахтакор"), Азиз Турғунбоев ("Навбаҳор").
Ҳужумчилар: Элдор Шомуродов (“Ростов”, Россия), Игорь Сергеев (“Пахтакор”), Темурхўжа Абдухолиқов (“Хорфаккан”, БАА), Ҳумоюн Муртозаев ("Насаф").